WRC SR współpracuje z browarem Nymburk, który powstał w 1895 roku.

Przez lata Nymburk i jego okolice zbudowały silną tradycję piwowarską.

Warto wspomnieć:

  • Początki warzenia piwa w Nymburku i okolicach sięgają 1328 roku, kiedy to król Jan nadał miejscowym prawo do produkcji słodów i piwo. W tym czasie w Nymburku było 14 browarów i 40 słodowni. Tym samym Nymburk stał się bardzo znanym miastem browarniczym.
  • Z dniem 1 stycznia 1785 r. Powstał Browar Miejski, kierując Miejskim Komitetem Piwowarskim, który zdecydował o tym, komu będzie dzierżawiony browar. Komitet Burżuazyjny, świadomy swoich praw i korzyści finansowych, sprzeciwił się importowi piwo zagraniczne do Nymburka. Ostateczny przełom na rynku miejskim nastąpił w styczniu 1847 roku, kiedy gmina zezwoliła na import piwo zagraniczne do miasta z jednym warunkiem: musi być smaczne.

 

 

 

PIWO BEZALKOHOLOWE JASNE

 

 

 

  • Gdzieś na początku 1895 r. Prawnik z Nymburka i wybitny polityk regionalny JUDr. Václav Krouský Browar Nymburk przekształcił się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Sąd okręgowy zatwierdził to i 29 kwietnia 1895 roku tak się stało założył Browar Nymburk s.r.o .. Od tego czasu możemy mówić o Nowej Erze Browaru Nymburk.
  • Lata pierwszej i drugiej wojny światowej oraz okres między nimi oznaczały poważne interwencje w branży piwowarskiej.
  • Browar Nymburk swoje mocne i trwałe miejsce w czechosłowackiej branży piwowarskiej zyskał w 1958 roku, kiedy stał się częścią Browary środkowoczeskie Velké Popovice. W ramach tego stowarzyszenia produkcja piwa przekroczyła po raz pierwszy 50 000 hl w latach 60-tych XX wieku rocznie, aw 1975 r. jubileuszowe 100 000 hl.
  • Obecnie Pivovar Nymburk spol s.r.o. całkowicie niezależny i jest członkiem stowarzyszenia małych niezależnych browarów.

 

 

 

PIWO BEZALKOHOLOWE JASNE

 

 

 

W naszym portfolio znajdziesz piwo Postřižinské z Nymburka:

Piwo Alkoholowe Jasne 10°

Tradycyjne, średnio do głęboko sfermentowane piwo beczkowe o zrównoważonym smaku i łagodnej goryczce.

Lekkie piwo beczkowe. Pasteryzowane. Zawartość alkoholu 4,1% obj.

Skład: woda pitna, słód jęczmienny, chmiel i ekstrakty z chmielu.

Nie wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Chronić przed mrozem.

Wartość odżywcza w100 ml napoju
Energia 73kJ/17,4Kcal
Tłuszcze 0 g
w tym tłuszcze nasycone 0 g
Węglowodany 4,5 g
z których cukrów 1,9 g
Białka 0,2 mg
Sól 0,01 mg

 

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Wyprodukowano w UE. WRC SR, s.r.o., Veľká Okružná 1075/28, Žilina 010 01, Słowacja